COST Bilgi Günü - 5 Mart 2015

TÜBİTAK tarafından 5 Mart 2015 tarihinde TÜBİTAK Başkanlık Binası Feza Gürsey Konferans Salonu’nda COST (European Cooperation in Science and Technology) Bilgi Günü etkinliği düzenlenecektir.

Bilindiği gibi COST, daha önce projesi ulusal fonlar ile desteklenmiş olan proje yürütücülerinin, Avrupa tabanlı çok uluslu bilimsel işbirliği ağlarına dahil olmalarını kolaylaştırmak amacıyla yürütülmekte olan bir programdır. Araştırmacılar, COST programına kendi hazırladıkları aksiyonlarla başvurarak veya yürümekte olan mevcut bir aksiyona katkı sağlayarak katılabileceklerdir.

Ekte programı yer alan, COST Brüksel Ofisinden yetkililerin de sunumlar yapacağı, İngilizce dilinde düzenlenecek olan Bilgi Günü'nde COST kuruluşu, faaliyetleri, politika ve aksiyonları, başarılı bir aksiyon önermek için öneriler, mevcut COST aksiyonlarına katılım kuralları ve Türkiye'den sunulmuş başarılı COST aksiyon örnekleri hakkında sunumlar yapılacak ve araştırmacıların soruları cevaplanacaktır.

Ekte programı yer alan COST Bilgi Günü'ne katılım için aşağıda yer alan kayıt sayfasından en geç 20 Şubat 2015 tarihine kadar kaydınızı yapmanız gerekmektedir.

Kayıt sayfası adresi ve program için: http://anket.tubitak.gov.tr/index.php?sid=31974&lang=en