Newton - Katip Çelebi Fonu Bilgi Günü - 7 Nisan 2015

British Council-TÜBİTAK işbirliği altında yürütülmeye başlayan Newton-Katip Çelebi Fonu’nun amacı İngiltere ve Türkiye arasında güçlü ve sürdürülebilir araştırma işbirlikleri kurmaktır. Toplam bütçesi 8 milyon İngiliz Sterlini olan bu program kapsamında Araştırmacı Bağlantıları Çalıştayları ve Akademik Ziyaretleri, Doktora Bursları, Doktora Araştırma Bursları, Kurumlararası Bilimsel İşbirlikleri desteklenmektedir.

Üniversitemizde, birçok sanayi kuruluşundan ve diğer üniversitelerden ilgililerin de katılımıyla bu fona yönelik bir Bilgi Günü düzenlenecektir. Bu bilgi gününde British Council, İngiliz Büyükelçiliği ve TÜBİTAK’tan katılacak yetkililer Newton-Katip Çelebi Fonu’na ilişkin sunumlar yapacak ve talep eden araştırmacılarla birebir görüşmeler gerçekleştireceklerdir.

İngiltere’de bulunan kurum ve kuruluşlarla Horizon2020 çerçevesinde işbirliği geliştirmek açısından oldukça önem arz eden bu etkinlik, 7 Nisan 2015 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi-D Salonu’nda, 9:30-12:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Toplantının detaylı programına buradan ulaşabilirsiniz.

Birebir görüşmelere kayıt yaptırmak isteyen araştırmacılarımızın 03 Nisan 2015 Cuma gününe kadar Proje Destek Ofisi e-posta adresinden (pdo [at] metu edu tr) iletişime geçmeleri rica olunur.