ODTÜ'de TÜBİTAK ARDEB 1000

TÜBİTAK ARDEB 1000 desteği kapsamında Üniversitemiz 4 alanda (Biyomedikal-Biyomalzeme, Elektronik-MEMS, Enerji, Havacılık ve Uzay) Ar-Ge strateji belgelerini hazırlamaktadır. Söz konusu alanlardaki alt başlıkları belirlemek üzere ulusal/uluslarası strateji belgelerini inceleyen ve paydaşlarla çeşitli çalıştaylar gerçekleştiren komisyonlar, 4 aydır sürdürdükleri çalışmalar neticesinde Üniversitemizin odaklanabileceği potansiyel alt-alanları belirlemiştir.

Şu ana kadar yapılan çalışmalara aşağıdaki linklerden ve ARDEB 1000 ile ilgili genel bilgilere ise şu adresten ulaşılabilir: https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/akademik/ulusal-destek-programlari/1000/icerik-1000-2015-1-universitelerde-ar-ge-strateji-belgesi-hazirlatilmasi-ve-uygulatilmasi

Üniversitemizin ARDEB 1000 Vizyon ve Yol Haritası Sunumu

Biyomedikal-Biyomalzeme Alanı

Biyomedikal Alanı Raporu

Biyomedikal Alanı Çalıştayı Anket Verileri

Elektronik-MEMS Alanı

Elektronik-MEMS Alanı Raporu

Elektronik-MEMS Alanı Çalıştayı Anket Formu

Elektronik-MEMS Alt Alanları

Elektronik-MEMS Alt Alanlar İlişki Şeması

Elektronik-MEMS Alanı Strateji Belgeleri

Enerji Alanı

Enerji Alanı Raporu

Havacılık ve Uzay Alanı

Havacılık ve Uzay Alanı Raporu

Öğretim üyelerimizin bu alanlarla ilgili çalışmalarını, aşağıdaki linklerde bulunan “............ Alanı Faaliyetleri” adlı excel formatındaki formlardan ilgili olanı doldurarak 26 Ağustos 2016 tarihine kadar Araştırmalar Koordinatörlüğü’ne (pdo [at] metu edu tr) iletmeleri rica edilmektedir. 

Biyomedikal Alanı Faaliyetleri

Elektronik-MEMS Alanı Faaliyetleri

Enerji Alanı Faaliyetleri

Havacılık ve Uzay Alanı Faaliyetleri